przez | 5 grudnia 2021

na II Niedzielę Adwentu

05.12.2021 r.

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, pierwszą w miesiącu. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: jutro wsp. św. Mikołaja (biskupa), we wtorek (7.12) święto św. Ambrożego (bpa i dK), we środę (8.12) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przez cały ten czas zapraszam na Mszę ku czci Matki Bożej (Roraty) o godz. 7.15. Proszę zwrócić uwagę na układ pozostałych Mszy św. Proszę zwrócić uwagę na układ pozostałych Mszy św.
  3. Dziś odbywa się w Kościele w Polsce XXII Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy zatem nasze siostry oraz naszych braci w Chrystusie żyjących wiarą za naszą wschodnią granicą (w 14 krajach) zarówno naszą modlitwą jak i ofiarami materialnymi.
  4. Są już świece Caritasu – duże po 15 zł, małe po 7 zł. Dochód akcji Caritas jest przeznaczony na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.
  5. We czwartek Godzina Święta od zakończenia Mszy św. do godz. 19.
  6. W piątek o godz. 16.00 spowiedź przedświąteczna –
    FILM „JAK SIĘ SPOWIADAĆ”
  7. Od połowy października do połowy 2022 r. odbywa się w Kościele na całym świecie, ogłoszony przez papieża Franciszka Synod, który jest czasem zastanowienia się nad sytuacją Kościoła, jego przeszłością i przyszłością. Pragnący włączyć się w tworzenie grupy synodalnej w naszej parafii proszeni są o zgłoszenie się po więcej informacji do zakrystii do końca adwentu.