przez | 28 listopada 2021

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę ADWENTU

28.11.2021 r.

A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

  1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, czas radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela. Pierwsza część Adwentu nakierowuje nasze myśli na sprawy ostateczne człowieka i całego świata, zaś druga, czasowo bliższa świętom Bożego Narodzenia, przygotowuje nas do właściwego przeżycia tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa. Przez cały ten czas zapraszam na Mszę ku czci Matki Bożej (Roraty) o godz. 7.15. Proszę zwrócić uwagę na układ pozostałych Mszy św.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (30.11) św. Andrzeja Apostoła, w piątek (3.12) św. Franciszka Ksawerego (prezb.), w sobotę 4.12 św. Barbary (męcz.).
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10 poświęcimy opłatki, które będą roznoszone w Adwencie po domach. Bardzo dziękuję członkom Rady Parafialnej za trud rozprowadzenia opłatków oraz wszystkim za przekazywane przy tej okazji ofiary przeznaczone tradycyjnie na zakup opału.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św., w sobotę przed południem odwiedzę chorych z Komunią św., przed Mszą św. różaniec w int. wynagradzających NMP. Adoracji czwartkowej wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie.
  5. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczona była na budowę nowych kościołów w diecezji. Zebraliśmy 436 zł i 52 gr. Bóg zapłać. Za tydzień po Mszach świętych będzie zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Przy ikonie Matki Bożej zawisły kolejne wota – 2 serca od Alana i Olafa, chłopców, których otaczamy modlitwą po przeszczepie serc oraz złoty medalik od śp. Marii Murdza. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  8. Od połowy października do połowy 2022 r. odbywa się w Kościele na całym świecie, ogłoszony przez papieża Franciszka Synod, który jest czasem zastanowienia się nad sytuacją Kościoła, jego przeszłością i przyszłością. Pragnący włączyć się w tworzenie grupy synodalnej w naszej parafii proszeni są o zgłoszenie się po więcej informacji do zakrystii do końca adwentu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *