przez | 21 listopada 2021

Ogłoszenia parafialne

na XXXIV Niedzielę Okresu Zwykłego

21.11.2021 r.

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

 

  1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, która jest obchodzona tradycyjnie jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, ruchów kościelnych oraz liturgicznej służby ołtarza. Dzisiejsza składka na tacę jest tradycyjnie przeznaczona na budowę nowych kościołów w diecezji.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (22.11) św. Cecylii (dz. i męcz.) patronki muzyki kościelnej, w środę (24.11) św. męcz. Andrzeja Dung-Lac (prezb.) i Tow. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela Adwentu. W przyszłą niedzielę poświęcimy także opłatki, które będą roznoszone w Adwencie po domach.
  3. Przypominam, że wierni, którzy do końca listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli) mogą uzyskać odpust zupełny i mogą go ofiarować za dusze cierpiące w czyśćcu. Zachęcamy do skorzystania z tego źródła łaski i do zatrzymania się nad rzeczami ostatecznymi człowieka.
  4. Do puszki na Kościół w Libanie 503 zł i 34 gr. Bóg zapłać.
  5. We czwartek Godzina Święta tuż po zakończeniu Mszy św. czyli ok. godz. 18., we środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *