przez | 14 listopada 2021

na XXXIII Niedzielę Okresu Zwykłego

14.11.2021 r.

„Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.”

1. Dziś II niedziela miesiąca listopada, którą przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do puszek po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę na chrześcijan w Libanie. Kraj zmaga się z potężnym kryzysem ekonomicznym i społecznym – inflacja 90% i 60% bezrobocia. Do tego ok. 500 tys. uchodźców palestyńskich oraz 1,5 mln uchodźców z Syrii.
  2. Kalendarz liturgiczny: w środę (17.11) św. Elżbiety Węgierskiej (zak.), we czwartek (18.11) bł. Karoliny Kózkówny (dz. i męcz.), w sobotę (20.11) św. Rafała Kalinowskiego (prezb.). Przyszła niedziela (21.11), to ostatnia niedziela zwykła, czyli Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odpust w Goczałkowie.
  3. Dziękuję za anonimową ofiarę na remont wieży kościoła.
  4. W czwartek Godzina Święta – godzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
  5. Od poniedziałku do środy wezmę udział w diecezjalnych rekolekcjach kapłańskich – w tym czasie nie będzie codziennej Mszy św., wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwić od czwartku.
  6. Zachęcam do polecania swoich intencji potężnemu wstawiennictwu Matki Bożej. We środy polecamy je Matce Bożej Nieustającej Pomocy, której ikonę czcimy w naszej parafii.