przez | 7 listopada 2021

na XXXII Niedzielę Okresu Zwykłego

07.11.202 r.

«Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie».

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (9.11) Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto), we środę (10.11) św. Leona Wielkiego (pap. i dK), w czwartek (11.11) św. Marcina z Tours bpa i zarazem Narodowe Święto Niepodległości, w piątek (12.11) św. Jozafata (bpa i męcz.), w sobotę (13.11) św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. Bardzo dziękuję za udział w Uroczystości Wszystkich Świętych, zarówno we Mszy św. jak i w tradycyjnym różańcu za wszystkie stany Kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kwesty na cmentarzu. Na wywóz śmieci zebraliśmy 1921 zł i 64 gr. Bardzo dziękuję za złożone ofiary oraz za przeprowadzenie zbiórki.
  3. We czwartek 11 Listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 10.00. Z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w piątek.
  4. Przez 8 dni w listopadzie (wybranych przez siebie) można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
  5. Za tydzień w II niedzielę listopada przezywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do solidarności w modlitwie i materialnym darze serca (zbiórka do puszek) z prześladowanymi Siostrami i Braćmi w Libanie.
  6. Zapowiedzi przedślubne:

(3) Maciej SŁYSZ, s. Henryka zam. w Stanowicach i Sylwia PIOTROWSKA, c. Leszka, zam. w Stanowicach.