przez | 31 października 2021

na XXXI Niedzielę zwykłą

31.10.2021 r.

„Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód.”

Czy boisz się Boga? - biblia.wiara.pl

1. Przeżywamy dziś XXXI niedzielę w ciągu roku.
  2. Kalendarz liturgiczny: 1.11. w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych, 2.11. we wtorek wsp. Wszystkich wiernych zmarłych, we czwartek wsp. 4.11. Karola Boromeusza. W piątek – okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej – zachęcam nie tylko dzieci! W sobotę rano odwiedzę chorych. Po Mszy św. w sobotę różaniec w int. wynagradzających NMP.
  3. Do wtorku można jeszcze złożyć kartki wypominkowe. Proszę o wypełnianie ich w sposób jaki robimy to od kilku lat. Najpierw wszystkie nazwiska, potem imiona z podziałem na męskie i damskie, na końcu adres ofiarodawcy. We środę modlić się będziemy za zmarłych z rodzin z ul. Świdnickiej i Grochotowa, we czwartek z ul. Olszańskiej, w piątek z ul. Świebodzkiej a w sobotę z ul. Strzegomskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Jutro w poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. tutaj w kościele, następnie tak jak to było w roku ubiegłym różaniec w intencji zmarłych różnych stanów przed Najświętszym Sakramentem. Po różańcu udam się na cmentarz aby poświęcić pomniki.
  5. Penitencjaria Apostolska rozciągnęła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych pod zwykłymi warunkami (Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa w int. Ojca św.) na cały listopad. Zachęcam do modlitwy za zmarłych.
  6. Jak co roku przed cmentarzem Rada Parafialna przeprowadzi kwestę na wywóz śmieci z cmentarza.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

(1) Maciej SŁYSZ, s. Henryka zam. w Stanowicach i Sylwia PIOTROWSKA, c. Leszka, zam. w Stanowicach.