Ogłoszenia parafialne 16.11.2014 r.

przez | 16 listopada 2014

• 16 listopada 2014

1. Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy: w poniedziałek św. Elżbietę Węgierską (zak.), we wtorek bł. Karolinę Kózkównę pierwszą polską męczennicę, w środę bł. Salomeę (zak.), we czwartek św. Rafała Kalinowskiego (prezb.), w piątek Ofiarowanie NMP, w sobotę św. Cecylii (dz. męcz.).
  2. Przyszła niedziela (23.11), to niedziela Chrystusa Króla. Na mszy św. o godz. 10.00 przyjmiemy do grona ministrantów kandydatów, którzy przygotowywali się do tej funkcji. Zbiórka kandydatów w środę po Mszy św.
  3. W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., w dzisiejszą niedzielę, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, odbędzie się pierwsza z przewidzianych łącznie czterech ogólnopolskich zbiórek na tacę na potrzeby ŚDM.
  4. W dniach 29-30.11 br. w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje rekolekcje biblijne zatytułowane „Życie duchowe i życiowe wybory” prowadzone przez ks. Leszka Skalińskiego z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.  Dalsze szczegóły na stronie internetowej diecezji.
  5. Diecezjalny Zespół Apostolstwa Trzeźwości zaprasza na Mszę św. w intencji trzeźwości w Diecezji Świdnickiej i za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w piątek 21 listopada, do kościoła św. Józefa w Świdnicy. Po Mszy św. spotkanie w klubie abstynenta przy ul. Chrobrego 4.
  6. Spowiedź w naszej parafii możliwa jest codziennie pół godziny przed Mszą św. Sprawy kancelaryjne metryki, chrzty, śluby można załatwić codziennie prócz niedzieli po Mszy św.
  7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu proszę następujące osoby:

Andrzej Zysk, Stanisław Baranowski, Zdzisław Kaczmarczyk, Roman Sobczak, Marta Kuszaj