przez | 24 października 2021

na XXX Niedzielę zwykłą

24.10.2021 r.

Dziś Kościół obchodzi Światową Niedzielę Misyjną. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był w 1926 Pius XI, wyznaczając na ten dzień przedostatnią niedzielę października. Jest to największa akcja solidarności na świecie
  1. Przeżywamy dziś XXX niedzielę w ciągu roku. Rozpoczyna ona tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Z tej okazji ofiarami zebranymi na tacę w zeszłym tygodniu, w kwocie 472 zł 35 gr wsparliśmy Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać.
  2. Kalendarz liturgiczny: w czwartek (28.10) święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zapraszam do modlitwy różańcowej, choć raz w tygodniu znajdźmy czas, aby wspólnie w kościele odmówić Różaniec. Nabożeństwa różańcowe codziennie przed Mszą św.
  4. Z pracowni pani Alicji Nowak z Jawora powróciły nasze figury aniołów. Zostały odrobaczone i zaimpregnowane, następnie pokryte polichromią oraz złotem. Jeszcze raz serdecznie dziękuję ofiarodawcom, którzy wpłacili większość z 6000 zł jakie ta renowacja kosztowała.
  5. Bardzo dziękuję również panu Andrzejowi Powroźnikowi za naprawienie krzyża misyjnego, który naruszyła czwartkowa wichura.
  6. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone już kartki na wypominki za naszych zmarłych. Proszę o wypełnianie ich w sposób jaki robimy to od kilku lat. Najpierw wszystkie nazwiska, potem imiona z podziałem na męskie i damskie, na końcu adres ofiarodawcy. W ten sposób będzie wiadomo, w który dzień odbędzie się modlitwa za naszych zmarłych.

W tym samym miejscu są też kartki do środowej modlitwy nowenną. Zachęcam do polecania swoich intencji potężnemu wstawiennictwu Matki Bożej.