przez | 17 października 2021

na XXIX Niedzielę zwykłą

17.10.2021 r.

Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane».

Na 99% tego kielicha używał Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy

1. Przeżywamy dziś XXIX niedzielę w ciągu roku.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek (18.10) św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia, którym z tej okazji życzymy obfitości darów Bożych i, aby ich posługa przynosiła ulgę chorym i cierpiącym, w środę (20.10) św. Jana Kantego (prezb.), w piątek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II (pap.).
  3. W ubiegłą niedzielą na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 543zł i 72 gr. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji. Bóg zapłać. Dziękuję również 2 rodzinom z Grochotowa, które na cele remontowe wpłaciły po 500 zł. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię ofiarując w jej intencji modlitwę i swój grosz.
  4. Zapraszam do modlitwy różańcowej, choć raz w tygodniu znajdźmy czas, aby wspólnie w kościele odmówić Różaniec. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17, pół godz. przed Mszą św. (bardzo proszę, aby dzieci uczestniczyły w tym nabożeństwie z opiekunami, najlepiej z rodzicami)
  5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone już kartki na wypominki za naszych zmarłych. Proszę o wypełnianie ich w sposób jaki robimy to od kilku lat. Najpierw wszystkie nazwiska, potem imiona z podziałem na męskie i damskie, na końcu adres ofiarodawcy. W ten sposób będzie wiadomo, w który dzień odbędzie się modlitwa za naszych zmarłych.
  6. dziękuję państwu, którzy w piątek przygotowali kościół na dzisiejsze świętowanie oraz ułożyli kwiaty.