przez | 3 października 2021

na XXVII Niedzielę zwykłą

03.10.2021 r.

Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.

1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku i I w miesiącu. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek (4.10) św. Franciszka z Asyżu, we wtorek (5.10) św. Faustyny Kowalskiej (dz.), we czwartek (7.10) NMP Różańcowej. W przyszłą niedzielę 10.10. obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXI Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się”. Jak zwykle będzie on związany ze zbiórką na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. Zapraszam do modlitwy Różańcowej, choć raz w tygodniu znajdźmy czas, aby wspólnie w kościele odmówić Różaniec. Nabożeństwa różańcowe zawsze codziennie przed Mszą św.
  4. Dziękuję panu Taduszowi Murdzy za wykonanie Orchidei ze srebra korala i tytanu, która jako wotum od proboszcza zawisła przy ikonie Matki Bożej. Przy tej okazji przypominam o intencjach jakie polecamy w czasie środowych nabożeństw, które można wypisać dzisiaj i zostawić pod obrazem.
  5. Wczoraj wraz grupą pielgrzymów nawiedziliśmy sanktuarium w Licheniu gdzie polecaliśmy siebie i całą parafię.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 10 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy doroczne liczenie wiernych. W 2 mszach św. wzięło udział 176 osób z tego 89 przystąpiło do Komunii św. Wg Urzędu skarbowego w Parafii mieszka 1053 osoby.