przez | 26 września 2021

na XXVI Niedzielę zwykłą
26.09.2021 r.

Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie

1. Przeżywamy dziś XXVI niedzielę w ciągu roku.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (28.09) św. Wacława (męcz.), w środę (29.09) św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek (30.09) św. Hieronima (prezb. i dK), w piątek (1.10) św. Teresy od Dzieciątka Jezus (dz. dK), w sobotę (2.10) świętych Aniołów Stróżów.
  3. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Msze w dni powszednie aż do kwietnia rozpoczynać się będą o godz. 17.30. w poniedziałki, środy, piątki i soboty pół godz. przed Mszą św. będziemy się modlić różańcem. We czwartek różaniec po Mszy św., we wtorek indywidualnie.
  4. We czwartek Godzina Święta po zakończeniu Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota. W piątek okazja do spowiedzi pół godz. przed różańcem. Chorych odwiedzę w II sobotę miesiąca, a Różaniec wynagradzający odprawimy w czasie pielgrzymki do Sanktuarium w Licheniu.
  6. W sobotę o godz. 6 rano wyruszamy na pielgrzymkę do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.
  7. Dziękuję paniom, które w piątek posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty.
  8. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe oraz renowację aniołów. Dziękuję też członkom Rady Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki.