Ogłoszenia parafialne 09.11.2014 r.

przez | 9 listopada 2014

09 listopada 2014 r.

1. Obchodzimy w dniu dzisiejszym w Kościele w Polsce VI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”, w ramach którego odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na ten cel.
  2. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy: w poniedziałek św. Leona Wlk. (pap. i dK), we wtorek św. Marcina z Tours (bpa), w środę św. Jozafata (bpa i męcz.), we czwartek św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (pierwszych męczenników Polski).

We wtorek Święto Narodowe – Msze święte w porządku niedzielnym.

1. W tym tygodniu udało nam się pomalować wnękę witrażową po podmoknięciu. Dziękuje serdecznie zarówno panu Tadeuszowi, który to solidnie wykonał jak i panu Mirkowi Stanowskiemu z firmy GIPSBUD, który nieodpłatnie udostępnił nam rusztowanie niezbędne do wykonania prac.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś po Mszy o 10 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych a po Mszy o 12 z kandydatami do bierzmowania.
  3. W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna przeprowadziła na cmentarzu i w kościele zbiórkę na wywóz śmieci z cmentarza. Zebraliśmy w ten sposób 1243 zł. Bóg zapłać za te ofiary jak również za ofiary złożone przy okazji modlitwy wypominkowej.
  4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, zgrabienie liści wokół na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu proszę następujące osoby:

Ireneusz Gałuszka, Sylwester Paszkot, Antonina Biernacka, Janusz Gołebiowski,
Antoni Chmielniczek