przez | 12 września 2021

na XXIV Niedzielę zwykłą

12.09.2021 r.

„Wielkie sprawy powstają w ciszy i skupieniu. Musimy uczyć się sztuki milczenia i skupienia.” Stefan kard. Wyszyński
  1. Przeżywamy dziś XXIV niedzielę w ciągu roku. Dziś Kościół w Polsce uczestniczy w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek (13.09) św. Jana Chryzostoma, we wtorek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę (15.09) NMP Bolesnej, we czwartek (16.09) św. męcz. Korneliusza (pap.) i Cypriana (bpa), w sobotę święto św. Stanisława Kostki (zak.) – patrona Polski.
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele Caritas naszej Diecezji. Zebrano 362 zł.
  4. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Lichenia w sobotę, 2 października. Październik to miesiąc różańca uczcijmy go nawiedzeniem Maryjnego Sanktuarium. Koszt wyjazdu 80 zł. Termin ostateczny zapisu na pielgrzymkę to przyszła niedziela. Przy zapisie wpłata całej sumy.
  5. We czwartek zapraszam na godzinna adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
  6. Po Mszy św. o godz. 10 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III SP.
  7. Tylko kilkoro dzieci z klas I-V odebrało w ubiegłą niedzielę nowe indeksy uczestnictwa we Mszy św. Zapraszam pozostałe dzieci do zakrystii po Mszy św.
  8. Bóg zapłać również za ofiary na prace remontowe oraz renowację aniołów.