przez | 29 sierpnia 2021

na XXII Niedzielę zwykłą
29.08.2021 r.

1. Przeżywamy dziś XXII niedzielę w ciągu roku. Kalendarz liturgiczny: w piątek (3.09) św. Grzegorza Wlk. (pap i dK).
  2. W najbliższą środę (1.09) rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/22. Wraz ze szkoła w Stanowicach rozpoczniemy go Msza św. we środę o godz. 8.15. Dzień wcześniej, również o godz. 8.15 okazja do spowiedzi… wiele dzieci systematycznie opuszczało niedzielną Mszę św. w wakacje dlatego przypominam, że grzechem ciężkim jest nie tylko zabójstwo czy kradzież ale także łamanie pierwszych 3 przykazań!
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta godzinę po Mszy św. Okazja do spowiedzi I-piątkowej przed wieczorną Mszą św. W sobotę rano odwiedzę chorych – jeszcze raz uwrażliwiam – nie czekajmy na ostatnie chwile życia naszych bliskich – to wielki grzech zaniedbania, natomiast o godz. 18 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP wg. prośby Matki Bożej z Fatimy.
  4. Ojcowie franciszkanie z Kowar zapraszają do udziału w Pielgrzymce z Kowar do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Oświęcimia, 25-26.09.2021 r. Wyjazd ze Strzegomskiego ronda ok. 6.30 w sobotę, powrót w niedzielę w godz. wieczornych. Koszt 300 zł. Informacje tel. 604-273-106 lub kowarymaks@gmail.com
  5. Bardzo dziękuję pani Sołtys Zdzisławie Dmytrarz oraz Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Stanowice za organizację kolejnego już Święta Dziękczynienia. Pamięć o tym, że winniśmy Panu Bogu wdzięczność za wszystko co nas otacza to jedna z podstawowych powinności chrześcijańskich. Chociaż dziś coraz mniej ludzi o tym pamięta to i tak warto dziękować za tych co sami nie potrafią dziękować. Bóg zapłać.
  6. Dziękuję paniom, które w piątkowe popołudnie posprzątały kościół na Dożynki i dzisiejszą niedzielę oraz za złożona ofiarę na kwiaty.
  7. Bóg zapłać również za ofiary na renowację aniołów. Mamy już fundusze na półtora anioła.
  8. W przyszłą niedzielę coroczna zbiórka do puszek na rzecz Caritas Polska.