przez | 15 sierpnia 2021

na Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.08.2021 r.

„Wielbi dusza moja Pana”
  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca i XX roku liturgicznego. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Jacka, prezbitera, we czwartek wsp. św. Jana Eudesa, gorliwego głosiciela nabożeństwa do serca Pana Jezusa, w piątek wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę wsp. św. Piusa X, papieża.
  2. Dziś w Uroczystość Wniebowzięcia NMP dodatkowa Msza św. w Grochotowie o godz. 14.30. W tym dniu poświęcamy zioła, kwiaty i zboża. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
  3. Chłopców chętnych do służby przy ołtarzu zapraszam do zakrystii w każdą niedzielę przed Mszą św. O zachętę dzieci proszę również rodziców.
  4. Zachęcam do szczególnej modlitwy w int. osób uzależnionych w naszej parafii oraz o trzeźwość Narodu Polskiego.
  5. We czwartek jak co tydzień godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo Eucharystyczne od 19 do 20.