przez | 8 sierpnia 2021

na XIX Niedzielę Zwykłą

08.08.2021 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca i XIX roku liturgicznego. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (10.08) św. Wawrzyńca (diakona i męczennika), we środę (11.08) św. Klary, w sobotę (14.08) św. Maksymiliana Marii Kolbego (prezb. i męcz.), w przyszłą niedzielę (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dodatkowa Msza św. w Grochotowie o godz. 14.30. W tym dniu poświęcamy zioła, kwiaty i zboża. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
  2. Trwa miesiąc sierpień. Jak co roku Księża Biskupi zachęcają, aby miesiąc ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
  3. W piątek oddałem do renowacji anioły stojące w prezbiterium koło ołtarza. Renowacji dokona pani Alicja Nowak z Jawora, ta sama, która odnawiała figury Maryi i św. Józefa. Koszt zabezpieczenia przed drewnojadami, ściągnięcia starych warstw farby i nałożenia nowej oraz złota wyniesie ok. 5000 zł.
  4. Chłopców chętnych do służby przy ołtarzu zapraszam do zakrystii w każdą niedzielę przed Mszą św. O zachętę dzieci proszę również rodziców.