przez | 1 sierpnia 2021

Ogłoszenia parafialne

na XVIII Niedzielę Zwykłą

01.08.2021 r.

«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».
  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we środę (4.08) wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów, w piątek (6.08) święto Przemienienia Pańskiego – w tym dniu Msza św. wyjątkowo o godz. 16.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Jak co roku Księża Biskupi zachęcają, aby miesiąc ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. W piątek okazja do spowiedzi I-piątkowej przed Mszą św. W sobotę rano odwiedzę chorych, a przed Mszą św. różaniec wynagradzający do serca Matki Bożej.
  5. W zeszłą niedzielę zebraliśmy z okazji św. Krzysztofa 1125 zł, które wpłaciłem na konto o. Kombonianów z przeznaczeniem dla o. Krzysztofa Zębika misjonarza w Sudanie Południowym, najbiedniejszym kraju świata. Bóg zapłać za ofiary złożony przy okazji poświęcenia pojazdów.
  6. Dziękuję panu Romkowi Bizoniowi za stałą opiekę nad trawą wokół kościoła. Równie wielkie dzięki paniom opiekującym się grotami.
  7. We czwartek i piątek na wieży pracowała ekipa sprzątająca. Wywieźliśmy ponad tonę nieczystości. Mam nadzieję, że to zabezpieczy stolarkę wieży przed degradacją a nam uprzyjemni pobyt w kościele. Dziękuję tez panu Franciszkowi, który zajął się wywózką nieczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *