przez | 18 lipca 2021

na XVI Niedzielę Zwykłą

18.07.2021 r.

Ja sam zbiorę Resztę mych owiec ze wszystkich krajów, do których je wypędziłem. Sprowadzę je na ich pastwisko, aby były płodne i liczne. Ustanowię zaś nad nimi pasterzy, by je paśli; i nie będą się już więcej lękać ani trwożyć, ani nie trzeba będzie szukać którejkolwiek.

1. Dziś III niedziela lipca i XVI niedziela roku liturgicznego.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we czwartek (22.07) święto św. Marii Magdaleny, w piątek (23.07) święto św. Brygidy (zak.) patronki Europy, w sobotę 24.07. wspomnienie św. Kingi (dz.).
  3. W tym roku już po raz osiemnasty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Potrwa ona od 1 do 8 sierpnia, a wszystkie grupy wyruszą 1 sierpnia ze świdnickiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Więcej informacji u przewodnika grupy strzegomskiej – Przewodnik: Ks. Krzysztof Papierz (tel. 694 546 157, e-mail: papierz-1986@o2.pl)
  4. W tym tygodniu udaję się na krótki wyjazd, z tego powodu nie będzie Mszy św. od poniedziałku do soboty. Wszelkie sprawy pilne proszę zgłaszać telefoniczne.
  5. Za tydzień, w niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tradycyjnie po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone w czasie poświęcenia przeznaczone są na wsparcie środków transportu dla misji.
  6. ks. Bp Marek Mendyk zaprasza wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy za młodych ludzi u progu ich życiowych decyzji, o ducha odwagi. Szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby w Kościele.