przez | 11 lipca 2021

na XV Niedzielę Zwykłą

11.07.2021 r.

Namaszczenie chorych

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
  1. Dziś II niedziela lipca i XV niedziela roku liturgicznego.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (12.07) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (bpa i męcz.) , we wtorek (13.07) wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we czwartek (15.07) św. Bonawentury (bpa i dK), w piątek (16.07) wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. W tym roku już po raz osiemnasty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Potrwa ona od 1 do 8 sierpnia, a wszystkie grupy wyruszą 1 sierpnia ze świdnickiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Więcej informacji u przewodnika grupy strzegomskiej – Przewodnik: Ks. Krzysztof Papierz (tel. 694 546 157, e-mail: papierz-1986@o2.pl)
  4. ks. Bp Marek Mendyk zaprasza wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy za młodych ludzi u progu ich życiowych decyzji, o ducha odwagi. Szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby w Kościele.
  5. W czwartek o godz. 19.00 Godzina święta.