przez | 4 lipca 2021

na XIV Niedzielę Zwykłą

04.07.2021 r.

I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

Beda Czcigodny o Jezusie w Nazarecie, cz. I

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., we czwartek – św. Jana z Dukli, kapłana.
  3. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku z Panem Bogiem. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
  4. Ofiary z ubiegłej niedzieli tzw. Świętopietrze w kwocie 326 zł zostały przekazane do Nuncjatury Apostolskiej.
  5. Mobilne Centrum Badań z Krakowa organizuje badania, które za DARMO można zrobić w przychodni… ponieważ wysyłają zaproszenia do parafii i ustawiają swoje busy koło kościoła skonsultowałem to z lekarzami, którzy twierdzą, że nie ma większego sensu robić takich badań na własną rękę.
  6. W czwartek o godz. 19.00 Godzina święta.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

– Michał Piotr KULASZEWICZ, st. Wolnego, zam. w Stanowicach i Angelika Adrianna SKOLIK, st. Wolnego, zam. w Strzegomiu

– Przemysław Andrzej JURACKI, st. Wolnego, zam. w Stanowicach i Natalia POSOR, st. Wolnego, zam. w Stanowicach

1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty.