przez | 27 czerwca 2021

na XIII Niedzielę Zwykłą

27.06.2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Ireneusza, bpa i męcz., wtorek – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę święto św. Tomasza, Apostoła.
  2. We środę kończymy miesiąc czerwiec. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do spowiedzi I-piątkowej przed wieczorną Mszą św. W sobotę rano odwiedzę chorych, których można zgłosić w zakrystii, a popołudniu o 18 nabożeństwo wynagradzające do serca Matki Bożej po Mszach św.
  3. Poświęcimy dziś korony, którymi udekorowaliśmy ikonę MB Nieustającej Pomocy. Bardzo dziękuję fundatorom: paniom Annie Soleckiej oraz Edycie Cichoń z Rodziną. Dziękuję również naszemu lokalnemu artyście panu Tadeuszowi Murdzy za zaprojektowanie i wykonanie tej pięknej korony odlanej z 300 gr złoconego srebra. Dziękuję też pani Marii, Mamie pana Tadeusza – za ofiarowanie złotego łańcuszka, który został wkomponowany w koronę. Dziękuję jeszcze raz współfundatorkom ikony paniom Marcie i Wandzie Banaś a także panom, którzy pomogli zarówno ikonę jak i korony zainstalować – panu Stanisławowi Bace, Zbigniewowi Szczygłowi i Adamowi Łukaszejce.
  4. Zapowiedzi przedślubne:

– Michał Piotr KULASZEWICZ, st. Wolnego, zam. w Stanowicach i Angelika Adrianna SKOLIK, st. Wolnego, zam. w Strzegomiu

– Przemysław Andrzej JURACKI, st. Wolnego, zam. w Stanowicach i Natalia POSOR, st. Wolnego, zam. w Stanowicach

1. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę następujące osoby: Kieler Piotr, Osika Łukasz, Stopyra Maria, Karczewski Robert, Kobyłko Janina oraz Zwolańska Alicja (9), Głód Zbigniew (10), Szewczuk Maria „W” (12/3), Stajno Zygmunt (13), Kwiatkowska Małgorzata (13), Kwiatkowski Łukasz (13), Kwiatkowski Marcin (13), Wołczański Franciszek „W”