przez | 30 maja 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Ojciec się gniewa, a Syn przebacza? O Trójcy Świętej, która jest związkiem  miłości trzech Osób

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  3. We czwartek Msza św. o godz. 9.00 po niej procesja do czterech ołtarzy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św., w sobotę rano odwiedzę chorych z najświętszym sakramentem a pół godz. przed mszą św. zapraszam na różaniec w int. wynagradzających Najświętszej Maryi Pannie. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic.
  5. We wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec dlatego po każdej Mszy św. odmawiać będziemy litanie do Serca Pana Jezusa.
  6. Dziś przed kościołem kupując produkty zdrowej kuchni można wspomóc chore dziecko ze Strzegomia. Zebrane datki przeznaczymy dla chorej Amelki, na której leczenie brakuje jeszcze 7 milionów zł, chociaż 2 już udało się zebrać.