przez | 23 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021 r.

Zesłanie Ducha Świętego

Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.
  1. Przeżywamy dziś VIII niedzielę wielkanocną – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny i rozpoczyna okres zwykły.
  2. Na Mszy św. o godz. 10.00 dziesięcioro dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św.
  3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek drugi dzień „Zielonych Świąt” (24.05) NMP Matki Kościoła, we czwartek (27.05) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę (29.05) św. Urszuli Ledóchowskiej. Przyszła niedziela (30.05), to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  4. 3 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. Proszę o przygotowanie ołtarzy do procesji w stałych miejscach.
  5. Za posprzątanie i ukwiecenie kościoła na dzisiejszą uroczystość dziękuję rodzicom dzieci komunijnych. Dziękuję również za ofiarę 2000 zł, którą złożyli na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać. Pani katechetce dziękuję za przygotowanie liturgiczne dzisiejszej I Komunii a panu organiście za oprawę muzyczną.
  6. We czwartek tj. 27. 05. 2021r. godz. 17.00 i w sobotę 29.05.2021r. godz. 10.00 w świetlicy przy ul. Strzegomskiej odbędą się warsztaty kulinarne, a w niedzielę tj. 30.05.2021r. przy kościele kiermasz przygotowanych produktów. Zebrane datki przeznaczymy dla chorej Amelki ze Strzegomia, na której leczenie brakuje jeszcze 7 milionów zł, chociaż 2 już udało się zebrać.