przez | 16 maja 2021

na VII Niedzielę Wielkanocną

Wniebowstąpienie Pańskie

16.05.2021 r.

1. Przeżywamy dziś VII niedzielę wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W kalendarzu liturgicznym: w piątek (21.05) wspomnienie św. Jana Nepomucena. Przyszła niedziela (23.05), to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe parafii. Panie zebrały: z ul. Olszańskiej 1370, ze Strzegomskiej 2435, ze Świdnickiej 810, ze Świebodzkiej 885 i z Grochotowa 1000 zł wpłacono na konto parafialne. Razem wyszło 6520 zł. Bóg zapłać za przeprowadzenie zbiórki i złożone ofiary.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10 dziesięcioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Komunię świętą, a dzień wcześniej przystąpi do pierwszej w życiu spowiedzi. Powierzam modlitwie wspólnoty Kościoła tę grupę młodych ludzi pragnących przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.
  3. W każdy czwartek o godz. 19 zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa Godzina Święta.
  4. Bardzo dziękuje Pani Romie za przygotowanie kwiatów i Paniom, które opiekują się grotami.
  5. 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy do procesji.
  6. O przygotowanie Kościoła na następną niedzielę proszę rodziców dzieci komunijnych.