przez | 1 maja 2021

02.05.2021 r.

V Niedziela Wielkanocna

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie.

Odmiany winogron i winorośli

1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Floriana, męcz., w czwartek święto św. Ap. Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość Św. Stanisława, Bpa i męcz., Głównego Patrona Polski i Patrona naszej diecezji.
  2. Przez cały maj pół godziny przed Mszą św. oddawać będziemy cześć Matce Najświętszej śpiewając Litanie Loretańską
  3. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę po Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcam do comiesięcznej spowiedzi, która jest warunkiem przyjmowania Komunii św. i zbawienia.
  5. Potrzebuję waszej pomocy w sprawie sprzątania kościoła. Z wyznaczonych grup przychodzę nieliczne osoby… wielu mieszkańców uważa, że skoro kościoła używają na pogrzeby i do poświęcenia pokarmów to ich ta sprawa nie dotyczy… Dotyczy! Jeśli ten kościół ma być nasza dumą to nie może za niego odpowiadać garstka ochotników.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Paweł Grzegorz Mądrzak, s. Stanisława, zam. w Jaworzynie Śl. oraz Monika Paulina Korczak, c. Bogusława, zam. w Jaworzynie Śl. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa jest zobowiązany do powiadomienia duszpasterstwa tutejszej parafii.
  7. Maryi i jej oblubieńcowi w hołdzie – nowe ołtarze – czyli III etap rewitalizacji (IV ławki, V posadzka, VI dzwon)

Współpracownik Anny Jenke, wieloletni profesor Liceum Plastycznego w Jarosławiu oraz autor kilkudziesięciu rzeźb Stanisław Lenar zaprojektował kolejny etap rewitalizacji kościoła parafialnego w Stanowicach, jednej z najmłodszych parafii Diecezji Świdnickiej. Zakończone właśnie dzieło obejmuje dwie oprawy do figur, które należały do bardzo skromnego niegdyś wystroju świątyni. XIX wieczne gipsowe figury odnowione dwa lata wcześniej wyszły ze szkoły austriackiej i często można je spotkać w alpejskich wioskach Bawarii, Austrii i Włoch. Większość prac przy nowych ołtarzach, tak je chyba można nazwać, wykonał młody artysta z podkarpacia Marian Sieradzki. W projekcie uczestniczył także autor nastawy ołtarza głównego – Dariusz Gamracy. Na miejscu, przy montażu kilkudziesięciu elementów wsparciem dla artystów tym razem było trzech prezesów – Prezes LSO i szafarz Eucharystii Franciszek Burkiewicz, Prezes Straży Pożarnej Krzysztof Kuczma i prezes Rady Parafialnej Stanisław Baka oraz ojciec autora rzeźb – Kazimierz.