przez | 25 kwietnia 2021

na IV Niedzielę Wielkanocną

25.04.2021 r.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę wielkanocną, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek, które zostaną przekazane na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  2. W kalendarzu liturgicznym w czwartek 29.04 obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  3. W każdy czwartek przez godzinę po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa Godzina Święta.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Najświętszej. Zapraszam do uczczenia Matki Bożej przez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej. Majówki codziennie pół godziny przed Mszą św. czyli o godz. 18.
  5. W sobotę rano odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, o godz. 18 Różaniec w int wynagradzających Najświętszej Maryi Pannie.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Paweł Grzegorz Mądrzak, s. Stanisława, zam. w Jaworzynie Śl. oraz Monika Paulina Korczak, c. Bogusława, zam. w Jaworzynie Śl. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa jest zobowiązany do powiadomienia duszpasterstwa tutejszej parafii.