przez | 18 kwietnia 2021

na III Niedzielę Wielkanocną

18.04.2021 r.

Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.

Pismo Święte dla niezaawansowanych

1. Obchodzimy dziś III Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu lit. W piątek święto św. Wojciecha, patrona Polski.
  2. Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Biblijny poświęcony słowom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Przy wyjściu z kościoła można sobie wylosować cytat Biblijny do medytacji na ten tydzień.
  3. Po Mszy św. o godz. 10 spotkanie z rodzicami kandydatów do I Komunii św.
  4. We czwartek co tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę po Mszy św.
  5. Bardzo dziękuję rodzinie Osików za zagospodarowanie kaplicy z tyłu kościoła i panu Stanisławowi za zamontowanie nowych kropielnic.