przez | 11 kwietnia 2021

na II Niedzielę Wielkanocną

11.04.2021 r.

Jedyny obraz Jezusa Miłosiernego wg wizji św. Faustyny

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę wielkanocną, zwaną także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Pana Jezusa, które przekazała nam św. siostra Faustyna Kowalska. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Dziś także modlimy się za tych, którzy świadczą dzieła miłosierdzia przez różne konkretne inicjatywy. Swoje święto patronalne przeżywa kościelna organizacja charytatywna „Caritas”.
  2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w jakimkolwiek kościele w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej odmówienia przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”). Na terytorium Polski istnieje także codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum).
  3. Po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.