przez | 3 kwietnia 2021

na Niedzielę Zmartwychwstania

04.04.2021 r.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał
  1. Chrystus Zmartwychwstał! Z tej okazji pragnę wszystkim Parafianom i Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia. Chrystus zwyciężając śmierć, piekło i szatana otworzył nam drogę do Nieba. Dziękując naszemu Zbawicielowi za Jego miłość, głośmy naszym życiem prawdę o Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Panu! Niech Dobry Bóg darzy Was wszystkich potrzebnym zdrowiem i wszelkimi łaskami.
  2. Dzisiejsza, najważniejsza w naszej wierze Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Oktawę Wielkanocy. Chcemy radość Zmartwychwstania rozciągnąć na 8 dni. W dniu jutrzejszym Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiarami na tacę wesprzemy potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
  3. W Oktawie Msze św. od wtorku codziennie o godz. 18.30
  4. Przyszła II Niedziela Wielkanocna (11.04) to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Można w ten dzień uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w jakimkolwiek kościele w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej odmówienia przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”).
  5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Dziękuję paniom, które posprzątały kościół i pani Romie, która przygotowała kwiaty. Dziękuję panom Stanisławowi, Adamowi i Zbigniewowi za wszelkie wykonane w tym czasie prace. Dziękuję Pani Bożenie, Panom Marcinowi, Damianowi i Łukaszowi Osikom za przygotowanie ołtarza adoracji oraz Bożego Grobu. Dziękuję służbie liturgicznej za asysty podczas celebracji, chórowi oraz panu Janowi organiście. Paniom Edycie i Monice za przygotowanie obrusów i ofiarowanie świec. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Na dalszą radość Wielkanocy i obfite owoce z niej płynące niech nam Bóg błogosławi.