przez | 28 marca 2021

na Niedzielę Palmową

28.03.2021 r.

May be an image of 8 people

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, rozpoczynając tym samym Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
  2. Dziś ostatnie już Gorzkie Żale.
  3. Przed nami celebracja Wielkiego Tygodnia ograniczona z wiadomych względów.

Czwartek – Msza św. o godz. 17.30 po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22

Piątek – 10-15 Adoracja Najświętszego Sakramentu (ul. Świebodzka, Świdnicka, Olszańska, Strzegomska)– na zakończenie Adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 22.

Sobota – 10-15 Adoracja Najświętszego Sakramentu (ul. Olszańska, Strzegomska, Świebodzka, Świdnicka) – na zakończenie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła – 10 i 11, Grochotów 12.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godz. 21. Na liturgię przynosimy świece chrzcielne.

1. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła na święta paniom: Łukaszejko Wanda, Świerad Aneta i Wiktoria, Łydka Romana – z 2 dużych grup przyszła 1 rodzina i pani Roma…

Dziękuję również paniom dbającym jak zwykle o groty wokół kościoła oraz panom – Stanisławowi Bace, Adamowi Lukaszejce i Zbigniewowi Szczygłowi za uporządkowanie gałęzi pozostałych po wrześniowej wichurze. Bóg zapłać.

5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maricel TRUSCAN, s. Vasilego, zam. Stanowice i Aleksandra GOŁDYN, c. Leszka, zam. Stanowice