przez | 14 marca 2021

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

14.03.2021 r.

„Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.”

oczekując Chrystusa: W niewoli tradycji, czyli …

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu i drugą w miesiącu. Bóg zapłać za ofiary na fundusz parafialny.
  2. Zapraszam na nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać na zakończenie Mszy świętych niedzielnych. W piątki zaś zapraszam na Drogę Krzyżową.
  3. W każdy czwartek, zwłaszcza w Wielkim Poście zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa „Godzina święta”.
  4. W piątek 19.03 uroczystość św. Józefa. Zapraszam na Mszę świętą z aktem zawierzenia się naszej rodziny parafialnej i wszystkich rodzin św. Józefowi.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na cele remontowe naszej parafii.
  6. Przypominam o wielkopostnej spowiedzi – codziennie przed Msza św. Z powodu pandemii nie będzie spowiedzi dekanalnej. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnia chwilę.
  7. Stowarzyszenie Mieszkańców i Rada Sołecka zapraszają do Świetlicy w dn. 26 i 27 marca 2021 od godz. 10 na warsztaty kulinarne, które poprowadzi p. Robert Wagner właściciel najlepszego gospodarstwa agroturystycznego na szlaku „Smaki Dolnego Śląska”.

Efekty tych warsztatów będzie można nabyć w Niedzielę Palmową pod naszym kościołem, a cały dochód zostanie przekazany na leczenie Amelki Gmyrek ze Strzegomia.