przez | 7 marca 2021

na III Niedzielę Wielkiego Postu

07.03.2021 r.

«Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo».

Pan Jezus buduje świątynię w trzy dni | Zbawienie.pl

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Zapraszam na nabożeństwa Męki Pańskiej Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową.
  3. We czwartek jak co tydzień zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa „Godzina święta” – godzinę po Mszy św. Jest to jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Sam Chrystus wskazał to nocne czuwanie Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674 r., kiedy powiedział: „A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny.”
  4. Od środy 10.03 do piątku 19.03 po Mszach św. nowenna do św. Józefa.
  5. W ubiegłą niedzielę dla polskich misjonarzy zebraliśmy kwotę 465 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Przy wyjściu można zaopatrzyć się w świece Paschaliki na stół Wielkanocny – dzieło pomocy Caritas.
  7. Proszę aby członkowie Rady Parafialnej przeprowadzili w najbliższych tygodniach zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary – przekazywane w sposób tradycyjny jak i na konto parafialne.