przez | 28 lutego 2021

Ogłoszenia parafialne
na II Niedzielę Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!»

Przemienienie Pańskie – komentarz ks. Przemysława Artemiuka - ks. Przemysław Artemiuk

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu, która jest obchodzona jako niedziela „Ad Gentes”, w ramach której swoimi ofiarami i modlitwami wspieramy polskich misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku zebrano 1,4 mln zł. na fundusz pomocy dla misjonarzy z Polski. Po Mszy św. możemy wesprzeć to dzieło ofiarami do puszki.
  2. Zapraszam na nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św o godz. 10, Droga Krzyżowa w Piątki o godz. 17.
  3. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – godzinę po Mszy św. Jest to jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcam do spowiedzi świętej – bardzo zaniedbywanej w naszej parafii! W sobotę rano odwiedzę chorych z Komunia św. Popołudniu o godz. 17 Różaniec w int. wynagradzających NMP.
  5. Przyszła niedziela jako I niedziela miesiąca będzie Niedzielą Adoracyjną.
  6. Proszę aby członkowie Rady Parafialnej przeprowadzili w najbliższych tygodniach zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary – przekazywane w sposób tradycyjny jak i na konto parafialne.
  7. Przy wyjściu można zaopatrzyć się w świece Paschaliki na stół Wielkanocny – dzieło pomocy Caritas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *