przez | 13 lutego 2021

Ogłoszenia parafialne
na VI Niedzielę zwykłą
14.02.2021 r.

“Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Mk 1, 40-45)

Znalezione obrazy dla zapytania: jeśli chcesz możesz mnie uzdrowić

  1. Dziś druga niedziela miesiąca i szósta w ciągu roku liturgicznego.
  2. W nadchodzącym tygodniu kończy się pierwsza część Okresu „zwykłego” i rozpoczyna Wielki Post, czyli czterdziestodniowy czas przygotowania do właściwego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W przygotowaniu tym mają pomóc uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Na Mszy św. w Środę Popielcową dokonamy jak co roku obrzędu posypania głów popiołem. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – trzy posiłki, w tym jeden do syta. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.
  3. Zachęcam aby w czasie Wielkiego postu przygotować i odbyć dobra spowiedź, poprzedzoną rachunkiem sumienia.
  4. Czas Wielkiego Postu to także szczególne dla tego okresu nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać na zakończenie Mszy świętych niedzielnych o godz. 10. W piątki zaś zapraszam na Drogę Krzyżową pół godz. Przed Msza św. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej szczególnie zapraszam rodziców i dzieci klas III i IV (przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.) i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  5. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan bez grzechu ciężkiego, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego, np. Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo).
  6. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Bóg zapłać wszystkim za miłe przyjęcie a także za ofiary złożone przy tej okazji. Jak co roku są one dzielone na 3 części. 2300 zł – na Kurię, Seminarium, Dom emerytów, Caritas, 2300 zł na potrzeby parafii oraz 2300 zł na użytek proboszcza. Jeszcze raz Bóg zapłać. Dziękuję również za pieniądze przeznaczone na cele remontowe – zebrałem w czasie kolędy 2250 zł. Jeśli kogoś opuściliśmy, ktoś był nieobecny a chciałby przyjąć kolędę można się zapisać na dodatkową wizytę w zakrystii po Mszy św. lub umówić telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *