przez | 24 stycznia 2021

24.01.2021

III Niedziela w ciągu roku

«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Duccio, - Reprodukcje obrazów na płótnie.

1. Dzisiejszą niedzielę, wraz z Kościołem powszechnym, przeżywamy już po raz drugi jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami.
2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: W poniedziałek (25.01) Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek (26.01) św. bpów Tymoteusza i Tytusa, we czwartek (28.01) św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK, w sobotę (30.01) rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.
3. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Świdnickiego odbywa się zbiórka do puszek i wsparcie modlitewne dla ofiar najsilniejszych od 140 lat trzęsień ziemi w Chorwacji.
4. Od przyszłego poniedziałku rozpoczniemy tegoroczna wizytę duszpasterska wg wywieszonego harmonogramu. Osoby chcące przyjąć błogosławieństwo kolędowe proszę aby wyraźnie oznaczyły drzwi.
5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele budowlano remontowe parafii.