przez | 24 stycznia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

24.01.2021

III Niedziela w ciągu roku

«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Duccio, - Reprodukcje obrazów na płótnie.

1. Dzisiejszą niedzielę, wraz z Kościołem powszechnym, przeżywamy już po raz drugi jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami.
2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: W poniedziałek (25.01) Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek (26.01) św. bpów Tymoteusza i Tytusa, we czwartek (28.01) św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK, w sobotę (30.01) rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.
3. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Świdnickiego odbywa się zbiórka do puszek i wsparcie modlitewne dla ofiar najsilniejszych od 140 lat trzęsień ziemi w Chorwacji.
4. Od przyszłego poniedziałku rozpoczniemy tegoroczna wizytę duszpasterska wg wywieszonego harmonogramu. Osoby chcące przyjąć błogosławieństwo kolędowe proszę aby wyraźnie oznaczyły drzwi.
5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele budowlano remontowe parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *