przez | 27 grudnia 2020

Niedziela św. Rodziny

27 grudnia 2020 r.

„Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi! Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha.” (Kol 3,18-21)

Obrazy na płótnie Święta Rodzina - Odmień swoje wnętrze • Pixers® - Żyjemy  by zmieniać

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach świętych zbiórka do puszki na diecezjalne duszpasterstwo Rodzin. W nadchodzącym tygodniu kończymy stary rok kalendarzowy 2020 r. i rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021. Niech obfituje w Boże błogosławieństwo dla naszej Parafii i wszystkich mieszkańców. Stary rok pożegnamy w czasie Mszy św. o godz. 17.00 połączonej z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz dziękuję panom, którzy jak co roku ustawili i udekorowali choinki i symboliczną szopkę. Dziękuję rodzinom, które te choinki ofiarowały. Dziękuje pani Romie Łydce za ułożenie kwiatów, paniom Edycie i Monice za świeże obrusy i bieliznę kielichową. Chórowi na czele z organistą, panem Janem Rośkiem. Służbie liturgicznej wraz z panem Franciszkiem i Wam wszystkim za wspólna modlitwę w te dni radości z przyjścia na świat Jedynego Zbawiciela Świata!. Bóg zapłać!
  3. W Nowy Rok, w piątek (1.01) świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 12.00.
  4. W najbliższą sobotę (2.01) Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o 17.00. Rano jak zwykle odwiedzę chorych z Komunią św.
  5. Wizyta duszpasterska w tym roku rozpocznie się w tym roku z opóźnieniem. W zależności od zaleceń sanitarnych – najwcześniej od 19 stycznia.
  6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na prace remontowe w naszej parafii.