przez | 20 grudnia 2020

IV Niedziela Adwentu B

20 grudnia 2020 r.

Jedyne lekarstwo na szatańskie „Nie będę ci służył” –

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.”

Zwiastowanie (obraz Fra Angelica) – Wikipedia, wolna encyklopedia

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Adwentu. Cieszę się licznym uczestnictwem w porannych  Roratach. Ostatnie Roraty od poniedziałku do środy, po nich również ostatnia okazja do spowiedzi.
  2. Dziękuję za przygotowanie kościoła do uroczystości Bożego Narodzenia – oporządzenie, ustawienie choinek oraz przygotowanie szopki panom Adamowi Łukaszejce, Zbigniewowi Szczygłowi i Stanisławowi Bace. Dziękuję również Państwu Orubom i Państwu Łukaszejkom za ofiarowanie tegorocznych choinek. Dziękuję też jednej z grup za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
  3. Kolację wigilijną rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i od wspólnej modlitwy. Niech to będzie wyjątkowy wieczór przeżyty w duchu wiary i pięknej świątecznej tradycji. Po wigilijnej wieczerzy tradycyjna Pasterka o godz. 22.
  4. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwszy dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego 10 i 12.
  5. W sobotę przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.
  6. W przyszłą niedzielę, 27.12, będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To dobra okazja do modlitwy za rodziny naszej Parafii. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Poradnię Rodzinną w Świdnicy.