przez | 6 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu Rok B – 06 grudnia 2020 r.

«Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki»

Budowa dróg: KE wstrzymuje miliardowe dotacje - eGospodarka.pl - Inwestycje

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dziś odbywa się w Kościele w Polsce XXI Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy zatem nasze siostry oraz naszych braci w Chrystusie żyjących wiarą w 14 krajach za naszą wschodnią granicą zarówno naszą modlitwą jak i ofiarami materialnymi.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (7.12) święto św. Ambrożego (bpa i dK), we wtorek (8.12) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. We wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża w objawieniu w Montechiari we Włoszech prosiła:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.”

Dlatego we wtorek w południe zapraszam na Mszę św. w int. naszej parafii, a po niej do godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Tego samego dnia cała nasza diecezja zostanie zawierzona św. Józefowi w 150 rocznicę ustanowienia go patronem Kościoła. Biskup świdnicki dokona tego aktu w kościele św. Józefa w Świdnicy my natomiast w naszym kościele na Mszy św. o godz. 17.30.

1. Bardzo dziękuję paniom za trud rozprowadzenia opłatków wigilijnych. Dziękuję za przekazywane przy tej okazji ofiary oraz ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.
  2. Od czwartku dostępne będą jak co roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże po 15 zł, małe po 6 zł.
  3. Przypominam, że nie będzie w tym roku spowiedzi tuż przed świętami. Bardzo proszę i zachęcam aby korzystać ze spowiedzi przez cały adwent.