przez | 29 listopada 2020

29.11.2020 r.

I Niedziela Adwentu rok B

„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie:
z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem.
By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.”

Roraty - wspólne oczekiwanie - Wiadomości Ostrów Wielkopolski - Religia -  Kurier Ostrowski

1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Adwentu. Czas radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela. Pierwsza część Adwentu nakierowuje nasze myśli na sprawy ostateczne człowieka i całego świata, zaś druga część, czasowo bliższa świętom Bożego Narodzenia, przygotowuje nas do właściwego przeżycia tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa.
  2. Przez cały ten czas przed świtem, o godz. 7.15 od poniedziałku do piątku, odprawiać będziemy Msze święte o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, tzw. RORATY. Zapraszam na tę szczególną Mszę św. zarówno dzieci jak i dorosłych.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (30.11) święto św. Andrzeja Apostoła, we czwartek (3.12) św. Franciszka Ksawerego (prezb.).
  4. W miniony czwartek Mszę św. w naszej intencji odprawił oraz bierzmowania 3 kandydatom udzielił bp świdnicki Marek Mendyk wizytujący naszą parafię. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy tę wizytę przygotowali: panu Krzysztofowi Głowińskiemu za przygotowanie bukietów, rodzicom dzieci i młodzieży oraz pani Sołtys i przewodniczącemu Rady Parafialnej za powitanie i pożegnanie ks. Biskupa, dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kolację dla gości, panu Organiście i chórowi oraz ministrantom za uświetnienie Mszy św.
  5. Bardzo dziękuję paniom za trud rozprowadzenia opłatków wigilijnych, które dziś zostały poświęcone. Dziękuję za przekazywane przy tej okazji ofiary, które są przeznaczone tradycyjnie na opał w domu katechetycznym, a także za ofiary na cele remontowe parafii.
  6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę przed południem odwiedzę chorych z Komunią św. – przypominam, że chorych można zgłosić w zakrystii lub telefonicznie. Przed Mszą św. w sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  7. Taca w zeszłym tygodniu przeznaczona była na budujące się kościoły w naszej diecezji. Ofiarowaliście 237 zł. Bóg zapłać za składane ofiary. Za tydzień po Mszach świętych będzie zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.