przez | 22 listopada 2020

22.11.2020

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Jest to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będąca uroczystością patronalną ruchów katolickich oraz stowarzyszeń kościelnych, w tym przede wszystkim Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuję wszystkim ministrantom za ich sumienną służbę przy ołtarzu i pomoc w czasie nabożeństw i Mszy św.
  2. W dzisiejszą Uroczystość za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu” można dostąpić łaski odpustu zupełnego. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek 24.11 św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy (męczenników)
  4. Trwamy w modlitwie za zmarłych. Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie cmentarza i przyjęcie Komunii św.
  5. We czwartek o godz. 17.30 Msze św. w naszej intencji odprawi ks. Biskup Marek Mendyk.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. poświęcimy opłatki na wigilijny stół, które później z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności Rada Parafialna rozprowadzi po domach.
  7. Bóg zapłać paniom, które wczoraj cały dzień przygotowywały kościół do wizytacji. Dziękuję również za wszystkie wpłaty na cele remontowe naszej parafii.