przez | 8 listopada 2020

08.11.2020

1. Obchodzimy dziś XXXII Niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek (9.11) Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto), we wtorek (10.11) św. Leona Wielkiego (pap. i dK), w środę (11.11) św. Marcina z Tours bpa i zarazem Narodowe Święto Niepodległości, we czwartek (12.11) św. Jozafata (bpa i męcz.), w piątek (13.11) św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. Kościół obchodzi dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. W tym roku jest on poświęcony sytuacji panującej w Republice Środkowoafrykańskiej.
  3. W środę 11 Listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 10
  4. Dziś po sumie zmiana tajemnic w Różach Żywego Różańca
  5. W listopadzie trwamy w modlitwie za zmarłych. Dziękuję za udział w modlitwie wspominkowej i przypominam, że w tym roku wyjątkowo do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  6. O przygotowanie kościoła na następną niedziele proszę członków grup: Powroźnik Małgorzata, Otulak Alina, Krajewska Katarzyna, Marzec Łucja, Mroczkowska Maria, Szerszeń Marta, Oryńczak Wanda (14.04.2019) oraz Stępin Agnieszka (21/2), Kalita Janusz (23/1), Łodkowski Andrzej (23), Szewczuk Aurela (25), Długaszek Bożena (14), Walczyk Piotr (14), Chmura Marzena (14).(21.12.2019)
  7. List ks. Fiołka z Wałbrzycha pracującego w Republice Środkowoafrykańskiej
  8. Listy innych misjonarzy