przez | 18 października 2020

18.10.2020

1. Przeżywamy dziś XXIX niedzielę w ciągu roku, która obchodzona jest na świecie jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiaj odbywa się także doroczne badanie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek (20.10) św. Jana Kantego (prezb.), w czwartek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II (pap.).
  3. W ubiegłą niedzielą na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 483 zł i 10 gr. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji.
  4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Nadal na różańcu nie ma ani dzieci ani młodzieży… co jest barometrem wartości naszej wiary. Już w XV wieku św. Alan z Ruspe otrzymał od Maryi obietnice: „Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym – wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.
  5. W dniu 26.10 (poniedziałek) odbędzie się w naszej parafii zbiórka „elektrośmieci” pod hasłem: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Tradycyjnie, jak miało to miejsce w minionych latach, można pozbyć się z domu niepotrzebnego sprzętu elektroniczny oraz AGD. Niepotrzebny sprzęt można w sobotę a najlepiej poniedziałek do południa złożyć przy pierwszej grocie koło kościoła
  6. Na stoliku przy wejściu są wyłożone już kartki na wypominki za naszych zmarłych. Jak co roku bardzo proszę i wyraźne wypisywanie imion i nazwisk w odpowiednich rubrykach. Na odwrocie tym razem jest miejsce na wpisanie ulicy ponieważ modlić za zmarłych będziemy się z podziałem na miejsce zamieszkania osoby składającej wypominki.
  7. Serdecznie dziękuję państwu Cichoń za ofiarę złożoną na remont wieży kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tace, osobiście i przez konto bankowe naszej parafii. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w II czwartki miesiąca podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. W niedzielę odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. IV zgłosiło się 9 osób, z kl. III tylko 1 osoba.