Ogłoszenia

przez | 11 października 2020

Ogłoszenia parafialne

11.10.2020

🥇 Zamek Gniew Gniew - wesele, menu, ⭐ opinie, cena - WeselezKlasą id:16145

  1. Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku i zarazem XX Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem TOTUS TUUS. Odbywa się on w roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbywa się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która umożliwia rozwijanie talentów zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (13.10) św. Honorata Koźmińskiego (prezb.), w czwartek św. Teresy od Jezusa (dz. i dK), w piątek (16.10) uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), w sobotę (17.10) św. Ignacego Antiocheńskiego (bpa i męcz.).
  3. W przyszła niedzielę (18.10) odbędzie się doroczne licznie wiernych obecnych na Mszy św. (dominicantes) oraz przystępujących do komunii św. (communicantes). Przyszła niedziela jest także Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  4. Trwa październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17. Po różańcu Msza św.
  5. Bóg zapłać rodzinie Słysz oraz wszystkim ofiarodawcom za wszystkie ofiary składane na cele remontowe naszej parafii. Wczoraj udało się naprawić wszystkie dachówki na kościele naruszone przez wichurę. Cierpliwie czekamy na naprawę krzyża, kuli i elementów wieży. Te naprawy odbywają się pod nadzorem konserwatora zabytków dlatego potrwają dużo dłużej.
  6. Przypomnę, że o godz. 16 dzisiaj, zapowiedziane wcześniej spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *