przez | 30 sierpnia 2020

30.08.2020

Parafia Polska w Chantilly i Ribecourt: UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy dziś XXII niedzielę w ciągu roku. Kalendarz liturgiczny: w czwartek (3.09) wspomnienie św. Grzegorza Wlk.
  2. W przyszłą Niedzielę 6 września w całej Diecezji odbędzie się zbiórka CARITAS na tzw. Niedzielę Miłosierdzia, która w tym roku wypadła w czasie pandemii.
  3. W tym tygodniu wypada I tydzień miesiąca. We wtorek Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msza z poświęceniem tornistrów o godz. 8. We czwartek Adoracja NS godzinę po Mszy św. w int. o powołania kapłańskie, w piątek okazja do spowiedzi, zapraszam nie tylko dzieci, w sobote rano odwiedzę chorych z Komunią św., o godz. 18 Różaniec w int. wynagradzających Najświętszej Maryi Pannie.
  4. Jak widać w tym tygodniu udało nam się zrealizować kolejny etap rewitalizacji naszej świątyni. Ołtarz i ambona zostały zbarokizowane, usunęliśmy ostre krawędzie i proste linie i zastąpiliśmy je motywami roślinnymi. Obok chrzcielnicy stoi także 3 zmieniony element – nowy kandelabr do paschału. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii i troskę o nasze wspólne dobro.
  5. W piątek po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 6,7,8 i I liceum.
  6. Od dzisiejszej niedzieli nowym proboszczem Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu został ustanowiony ks. Tadeusz Karasiewicz.
  7. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę proszę następujące osoby: Dudek Emil, Troszczyński Franciszek, Burkiewicz Franciszek, Jedynak Grzegorz, Burkiewicz Józef, Burkiewicz Piotr, Sobczak Maria, Burkiewicz Piotr, Zwolińska Agata (2015) (06.11.2016)(14.01.2018) (14.04.2019)(09.2020)