przez | 16 sierpnia 2020

16.08.2020

1. Przeżywamy dziś XX niedzielę w ciągu roku.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek (17.08) wspomnienie św. Jacka (prezb.), we czwartek (20.08) św. Bernarda (opata i dK), w piątek (21.08) wspomnienie św. Piusa X (pap.), w sobotę (22.08) NMP Królowej.
  3. Wczorajsza taca była przeznaczona na budowę nowych kościołów w diecezji. Przeznaczyliśmy na ten cel 326 zł. Bóg zapłać.
  4. Dziś po Mszach św. zbiórka na poszkodowanych w Libanie.
  5. Od poniedziałku do piątku nie będzie codziennych Mszy św. w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
  6. Biskupi zachęcają, aby miesiąc sierpień ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
  7. Są jeszcze 4 ostatnie miejsca ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł.

Można się tez zapisywać na 10 października, w sobotę do jedziemy Kamienia Śląskiego, miejsca urodzenia św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy gdzie zwiedzimy pałac rodziny Odrowążów orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.