przez | 9 sierpnia 2020

09.08.2020

Jezus chodzi po wodzie | Lekcje z Biblii dla dzieci

1.Przeżywamy dziś XIX niedzielę w ciągu roku.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: jutro (10.08) św. Wawrzyńca (diakona i męczennika), we wtorek (11.08) św. Klary, w piątek (14.08) św. Maksymiliana Marii Kolbego (prezb. i męcz.), w sobotę (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W sobotnią uroczystość Wniebowzięcia NMP Msza św. o godz. 10. W tym dniu poświęcamy zioła, kwiaty i zboża. Taca będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.

1. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy parafialną akcję wsparcia leczenia Alana i Olafa. W słodkiej akcji „Ciasto” udało się paniom zebrać 5.450 zł. Bóg zapłać za włożony trud organizacyjny, za każde ciasto ofiarowane na ten zbożny cel i za wszelkie ofiary.
  2. Biskupi zachęcają, aby miesiąc sierpień ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
  3. Są jeszcze 4 ostatnie miejsca ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł.

Można się tez zapisywać na 10 października, w sobotę do jedziemy Kamienia Śląskiego, miejsca urodzenia św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy gdzie zwiedzimy pałac rodziny Odrowążów orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.

1. Na X Koncert Maryjny 15 sierpnia w sobotę o godz. 19.15 zaprasza Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu. Będzie można wysłuchać utworów Cassiniego, Lorenca, Eleni, Rubika w wykonaniu lokalnych artystów.
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.