Ogłoszenia

By | 2 sierpnia 2020

Ogłoszenia parafialne

02.08.2020

Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze ...

1.Przeżywamy dziś XVIII niedzielę w ciągu roku, zarazem pierwszą w miesiącu. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (4.08) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya (prezb.) patrona proboszczów, we czwartek (6.08) święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę (8.08) św. Dominika (prezb.).
  2. W ubiegłą niedzielę poświeciliśmy nasze pojazdy. Przy tej okazji na fundusz zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy zebraliśmy 280 zł. Bóg zapłać!
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Jak co roku Księża Biskupi zachęcają, aby miesiąc ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek zapraszam na Adorację najświętszego Sakramentu – godzinę po Mszy św., w piątek okazji do spowiedzi św. pół godz. Przed Mszą św.
  5. Zapraszamy do wzięcia udziału w słodkiej akcji, której dochód będzie przeznaczony na długotrwałe leczenie Alana i Olafa. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w pyszne ciasto. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  6. Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł. Można się tez zapisywać na 10 października, w sobotę do jedziemy Kamienia Śląskiego, miejsca urodzenia św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy gdzie zwiedzimy pałac rodziny Odrowążów orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
  7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *