Ogłoszenia parafialne 05.10.2014 r.

przez | 5 października 2014

05 października 2014 r.

1. Obchodzimy dziś 27 niedzielę zwykłą. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy: we wtorek NMP Różańcową, a we czwartek bł. Wincentego Kadłubka (bpa). W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.00 a w poniedziałki o 8.30. Zapraszam wszystkich na to piękne i ważne nabożeństwo, o które prosiła Matka Boża w wielu objawieniach. Jednocześnie serdecznie zachęcamy nowe osoby, kobiety i mężczyzn, młodzież i dzieci do wstępowania do modlitewnego stowarzyszenia nazywanego „Żywym Różańcem”, co wiąże się z udziałem w przywilejach duchowych nadanych przez Stolicę Apostolską.
  2. W przyszłą niedzielę (12.10) będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Swoją wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i jego kanonizację wyraźmy przez modlitwę oraz wsparcie dzieła, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Dzięki ofiarności rodaków w kraju i poza jego granicami mogą oni realizować swoje edukacyjne aspiracje.
  3. W tym tygodniu zakończyliśmy prace przy odbudowie muru na cmentarzu. Z tej okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się do tej odbudowy przyczynili. W pierwszym rzędzie p. Romanowi i p. Stanisławowi, którzy odbudowali zburzony fragment, ale też dodatkowo uzupełnili i naprawili wszystkie ubytki w tej części muru. Podziękowanie dla pana Zbigniewa Wysoczańskiego i firmy „Drog-Ziem” oraz dla p. Piotra Kulaszewicza operatora koparki. Za wywóz gruzu dziękuję panom Wojciechowi Stępniowi i Krzysztofowi Żukowskiemu oraz p. Walentemu Klęskowi, który całą akcją zawiadował i wszystkiego dopilnował. Dziękuję również właścicielowi piaskowni w Grochotowie, za nieodpłatne przyjęcie 10 wywrotek gruzu.
  4. W ostatnim czasie została też przeprowadzona zbiórka na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za ofiary oraz osobom, które poświęciły swój czas i siły żeby tę zbiórkę przeprowadzić.
  5. Prośba do tych z państwa, którzy stawiają lub będą stawiać pomniki na cmentarzu żeby pozostałości po starych pomnikach oddać kamieniarzowi albo sobie zabrać i nie zostawiać ich przy murze cmentarnym. Podobna prośba związana z cmentarzem żeby nie wypalać liści na trawie koło wejścia na cmentarz. Jeżeli już jest taka konieczność to można to zrobić w tylnej części cmentarza od strony Świebodzic.
  6. W najbliższy wtorek w święto Matki Bożej Różańcowej zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe, na którym poświęcimy różańce dla dzieci. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  8. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.