przez | 19 lipca 2020

19.07.2020 r.

1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę w ciągu roku.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we środę wsp. św. Marii Magdaleny, we czwartek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł oraz 10 października, w sobotę do Kamienia Śląskiego orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
  4. W następną niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców po Mszach św. odbędzie się modlitwa i poświęcenie naszych pojazdów. Przy tej okazji będą też zbierane dobrowolne ofiary do puszki, które zostaną wpłacone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w krajach misyjnych.
  5. Rada Parafialna planuje w najbliższym czasie przeprowadzić zbiórkę na cele remontowe na ul. Świebodzkiej i Świdnickiej.
  6. Kilka osób dopytywało o tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny… z uwagi na nikłe zainteresowanie kurierowi nie opłaca się dowozić gazet. Jest możliwość prenumeraty indywidualnej dostarczanej pocztą.