przez | 5 lipca 2020

05.07.2020 r.

1. Przeżywamy dziś XIV Niedzielę w ciągu roku.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę (8.07) św. Jana z Dukli (prezb.), w sobotę (11.07) św. Benedykta z Nursji, patrona Europy.
  3. W lipcu tradycyjnie Kościół modli się Litanią do Krwi Chrystusa
  4. Zachęcam do uczestnictwa w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w niedzielnym różańcu pół godz. Przed Mszą św.
  5. Serdecznie dziękuję panu Stanisławowi z Grochotowa za naprawę żyrandoli oraz uzupełnienie brakujących żarówek. Dziękuję tez panu Romanowi za ubiegłotygodniowe koszenie trawy przy kościele.
  6. Jutro o godz. 11.00 rozpocznie się w kościele Najświętszego Zbawiciela Świata pogrzeb pierwszego proboszcza tej parafii – Marka Żmudy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Ks. Żmuda był dobrodziejem naszej parafii – zarówno po jej powstaniu jak i podczas budowy ołtarza.
  7. Chłopców ze szkoły podstawowej zapraszam do służby przy ołtarzu. Zbiórka organizacyjna w sobotę przed Mszą św.